Ikona wniosków Blachowniański Budżet Obywatelski 2023

Blachowniański Budżet Obywatelski 2023

Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska wszczęła procedurę realizacji Blachowniańskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami zgłaszania zadań do realizacji oraz do wzięcia udziału w tegorocznej edycji BLBO.

Data zakończenia: 2022-12-30

Szczegóły projektu

 

Tytuł

Remont i modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej ? Curie w Cisiu

numer

7

Krótki opis projektu

Zadanie polegać będzie na remoncie i modernizacji instalacji elektrycznej w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej ? Curie w Cisiu. Budynek szkoły został oddany do użytku w latach 80-tych XX wieku. Od tamtej pory instalacja elektryczna nie przechodziła żadnego remontu, a standardy bezpieczeństwa bardzo się zmieniły. Wzrosło także zapotrzebowanie na energię elektryczną ? kiedyś nie było tak dużo urządzeń elektrycznych jak dziś.

Szczegółowy opis projektu

Zadanie polegać będzie na remoncie i modernizacji instalacji elektrycznej w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej ? Curie w Cisiu, która nie przechodziła żadnej modernizacji od roku oddania budynku do użytku.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej ? Curie w Cisiu jest małą, wiejską szkołą. Od 2005 roku prowadzi ją Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie, które cały czas czyni starania, aby szkoła wyglądała estetycznie, posiadała bogate zaplecze pomocy dydaktycznych, zapewniała dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki nauki. Dlatego też ciągle poszukuje sponsorów, składa wnioski do różnych fundacji z prośbą o pomoc w zakresie dofinansowania zakupów, remontów, jak również np. zajęć pozalekcyjnych (wyjazdy na basen, kursy języków obcych, itp.). Potrzeb jest mnóstwo, ale najpilniejszą w tej chwili jest modernizacja istniejącej instalacji elektrycznej. Od dnia oddania budynku do użytku (lata 80-te ubiegłego wieku) instalacja nie przechodziła żadnych modernizacji, a standardy w zakresie instalacji elektrycznych zmieniły się bardzo. Ponadto bardzo wzrosło zapotrzebowanie na energię elektryczną ? kiedyś było mniej urządzeń elektrycznych. Dzisiaj mamy tablice multimedialne w każdej sali, zmywarkę, pralkę, urządzenia wielofunkcyjne, projektory itp. Dla bezpiecznych i higienicznych warunków nauki dla uczniów i pracy dla pracowników szkoły modernizacja instalacji elektrycznej jest w tej chwili priorytetem.
Beneficjentami zadania będą obecni i przyszli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej ? Curie w Cisiu, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły. Ponadto, ponieważ nasza placówka jest otwarta na współpracę (na terenie szkoły odbywają się imprezy środowiskowe ? chociażby tegoroczny Turniej Piłki Nożnej), beneficjentami będą także mieszkańcy Cisia czy całej gminy Blachownia.

Zarejestrowany przez

Joanna Grabek

2022-07-20, 12:11

Współautorzy

Brak

Wysłany

2022-07-20, 12:11

Głosów poparcia

1

lokalizacja

Cisie, ul. Cisiańska 46

Szerokość: 50.7835643

Długość: 18.9032866

Adres strony projektu

Brak

koszty

 

Pozycje kosztowe projektu


# Nazwa Opis Kwota brutto
1 1. Modernizacja instalacji elektrycznej (materiały + koszt wykonania) 30711,00
Całkowita wartość projektu 30711,00

Aktualny stan procedowania

 

operacje


# Nazwa Opis Autor Czas zdarzenia
1 Przedłożenie do urzędu Projekt został wysłany do urzędu. Joanna Grabek (z korespondencji) 2022-07-20, 12:11
2 Publikacja projektu Projekt został opublikowany w systemie. System 2022-07-20, 12:11
3 Formalna akceptacja projektu - poparcie Projekt uzyskał wymagane poparcie i został formalnie zaakceptowany. System 2022-07-20, 12:11
4 Merytoryczna akceptacja projektu Projekt poprawny Paulina Dawid 2022-08-17, 13:42

Załączniki

 

Załączniki do projektu


Wniosek publiczny.pdf

Do góry